Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

9135 poruka u 2041 tema- 1944 članova - Poslednji član: Nsnsns021
Blokovi - Novi Beograd - ForumBlokoviBeton blokKako da sprecimo postavljanje antena mobilne telefonije na naše krovove
Stranice: [1]
Štampaj
Autor Tema: Kako da sprecimo postavljanje antena mobilne telefonije na naše krovove  (Pročitano 33016 puta)
Luja
Newbie
*

« poslato: 13. Мај 2013, 22:41:13 »

Ako vam se, kao meni, dogodi da neki mobilni operater odluči da na krovu vaše ili komšijske zgrade postavi svoje antene, predlažem vam da, umesto da očajavate, negodujete, nervirate se ili koji god drugi oblik pasivnog reagovanja vam je svojstven, pokušate da na lep i neagresivan način aktivno utičete na svest ljudi oko vas.

Napisala sam informativni tekst o tome zašto ja mislim da ne treba dozvoliti postavljanje antena i izdelila ga komšijama, pri čemu nisam vršila pritisak ni na koga da usvoji moje mišljenje, već sam ih samo pozvala da razmisle.

Pošto nisam baš vešta u sažetom izražavanju, tekst je podugačak (ima okruglo 10 strana) ali sam zamolila komšije da ga pročitaju, obzirom da je tema jako važna i da sam se baš potrudila da to napišem za njih.. I pročitali su, kad sam im to tako predstavila.

Sledi prvo duža verzija mog teksta, koju sam izdelila stanarima svog ulaza, kao i predsednicima kućnih saveta po ulazima okolnih zgrada, a onda kratka verzija na dve strane koju sam ubacivala u poštanske sandučiće stanarima ostalih ulaza.

Sada to, evo, dajem i vama na čitanje. Stvarno sam se potrudila, zato najmanje što možete da uradite da ispoštujete moj trud je da makar pročitate i razmislite – ništa više ne tražim.  

Mom ulazu je, konkretno, stigla ponuda od Mts-a.
Već su postavili te antene na svakih 150-200 metara oko moje zgrade a da nas nisu ni pitali.. Ima ih na svim poštama, studentskim domovima, studentskim menzama, na svim stadionima, mnogim domovima zdravlja, opštinama, sudovima, pored škola i vrtića.. I na sve više stambenih zgrada. Iz nekih svojih razloga su odlučili da dodatno proguste raspored repetitora, tako da će sigurno za Mts-om doći i Vip i Telenor.
Evo, sada i nas pitaju, potrebna je naša saglasnost da nam svoje antene stave i bukvalno nad glave.
Ako već nije, samo je pitanje vremena kada će takva ponuda stići i vama.
Molim vas, uključite mozgove i ne dajte saglasnost za tako nešto. To nije bezazleno. Ili makar razmislite pre nego što potpišete ugovor na sledećih deset godina..

Pričajte sa komšijama o tome, ne prihvatajte pasivno sve što vam naiđe kao datost, reagujte dok još nije kasno! A ovaj tekst.. Pa, on je tu samo da vas malo podstakne..

Čitajte, umnožavajte, prosleđujte, preuređujte, koristite kako god vam je zgodno, ako može da vam pomogne na bilo koji način.

Ako sam negde pogrešila (jer sam totalni laik) nije važno, suština je jasna.

Takođe molim Ivonu Živković (ako jednog dana kojim čudom pročita ovaj tekst) da mi ne zameri što sam na jednom mestu upotrebila njene reči a nisam to stavila kao citat već sam je tek u sledećem pasusu pomenula - trudila sam se da skratim da mi tekst stane na paran broj strana bez smanjivanja fonta, a bila sam knap sa prostorom..

Mislim da je ovo dobar način borbe, i čak ako i ne uspem da sprečim postavljanje antena verujem da su moje reči doprle makar do nekoga među onima koji su ih pročitali..

Molim vas, pročitajte. Ovo je jako važna tema, a ljudi su neinformisani. Razmislite, dobro razmislite, jer ovo je nešto što se tiče i mene, i vas, i naše dece, i svih onih koji žive u ovom gradu, a bogami i onih koji žive van njega..

Pozdrav

* Zašto treba da sprecimo postavljanje antena mobilne telefonije na naše krovove.pdf (130.18 KB - preuzeto 749 puta.)
* Antene 2.pdf (38.69 KB - preuzeto 676 puta.)
« Poslednja izmena: 14. Мај 2013, 07:08:52 Luja » Sačuvana
Luja
Newbie
*

« Odgovor #1 poslato: 13. Мај 2013, 22:44:15 »

Evo jednog dobrog pregleda istraživanja uticaja baznih stanica na okolinu, na žalost na engleskom jeziku  http://www.nrcresearchpress.com/doi/ful ... X6fyaIVOyF
Kome nije problem da čita na stranom jeziku ali mu je previše teksta, neka čita od dela 10. Studies on exposure to cell tower transmissions
« Poslednja izmena: 14. Мај 2013, 07:11:58 Luja » Sačuvana
Luja
Newbie
*

« Odgovor #2 poslato: 13. Мај 2013, 22:44:59 »

Ovde ima vrlo zanimljivih stvari, između ostalog, razumljivo i jasno je prikazan način na koji nam se oštećuje DNK i šta se dešava sa našim krvnim zrncima pod uticajem mikrotalasa - pogledajte obavezno!
http://tatoott1009.com/2012/10/12/the-d ... ie-trower/

i u vezi sa tim
http://www.citizensforsafetechnology.or ... iative.pdf

A kad ste već ovde, pogledajte i OVO!!! Za slučaj da niste bili sigurni koliko je mobilni telefon štetan.. Setite se ovoga svaki put kada ga stavite na uvo.. da vam ne padne slučajno na pamet da ga dajete deci..

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Eec3hMoWUg
« Poslednja izmena: 14. Мај 2013, 07:13:06 Luja » Sačuvana
Luja
Newbie
*

« Odgovor #3 poslato: 14. Мај 2013, 07:15:57 »

Na youtube-u je ranije bilo jedno jako dobro predavanje Dr Joachim Mutter-a sa Univerzitetske klinike u Freiburgu na temu EM zračenja sa aspekta uticaja na zdravlje i korporativnog aspekta, koje nažalost više (zbog autorskih prava) nije dostupno.

To predavanje je počinjalo sa: “Postoje tri stvari na svetu koje osiguravajuća društva ne osiguravaju, a to su operateri mobilne telefonije (zato što su procenjeni rizici preveliki u odnosu na dobit), zatim atomske centrale i agro-gentehnologija. Kompanije, tj. operateri mobilne telefonije su se osigurali protiv eventualnih tužbi za odštetu na taj način što su osnovali "ćerka" kompanije, tako da izgradnju tornjeva sprovode posebne firme (sa ograničenom odgovornošću). U slučaju da dođe do eventualnog potraživanja za odštetu, ove firme odu u bankrotstvo i odšteta je time onemogućena. Interesantno je i to da ljudi koji na svom posedu postavljaju bazne stanice moraju da snose odgovornost za eventualnu nanesenu štetu (koja je potekla sa njihovog poseda), a to zna vrlo malo ljudi........“
Dakle, ako mi svojevoljno odlučimo da dozvolimo postavljanje antenana svoj krov, pa neko u okolnim zgradama zbog toga oboli on može za ugrožavanje zdravlja da tuži nas a ne mobilnog operatera čije su antene - jer smo mi odgovorni za njihovo postavljanje na svoj posed..
Sačuvana
suni93
Newbie
*

« Odgovor #4 poslato: 29. Септембар 2014, 20:53:59 »

Sledi prvo duža verzija mog teksta, koju sam izdelila stanarima svog ulaza, kao i predsednicima kućnih saveta po ulazima okolnih zgrada, a onda kratka verzija na dve strane koju sam ubacivala u poštanske sandučiće stanarima ostalih ulaza.
Sačuvana

Interested in Testking 352-001 certification? Sign up for Hobart & William Smith Colleges  online training.
Stranice: [1]
Štampaj
Prebaci se na: