Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

7661 poruka u 898 tema- 1736 članova - Poslednji član: reeta
Blokovi - Novi Beograd - ForumBlokoviBeton blokPocela izgradnja auto centra Škoda blok 45
Stranice: [1]
Štampaj
Autor Tema: Pocela izgradnja auto centra Škoda blok 45  (Pročitano 7238 puta)
donkihot
Newbie
*

Pogledaj profil
« poslato: 22. април 2009, 18:56:56 »

Pre dva dana pocela je izgradnja Auto centra u bloku 45 na mestu praznog placa izmedju Enjub centra J.G 227 i J.G 219 a.To je dobra vest jer je ovaj plac bio strasno djubriste i toalet za vecinu prodavaca sa tezgi iz centra bloka kod Maxi usluge.
« Poslednja izmena: 09. јун 2011, 09:56:21 ivke » Sačuvana
ivke
Administrator
Hero Member

Pogledaj profil WWW
« Odgovor #1 poslato: 02. јун 2011, 17:29:25 »

Zakrčen prilaz tržnom centru

Građani nezadovoljni što je vlasnik auto-centra "Stojanović - Škoda" metalnom ogradom onemogućio prilaz automobila Tržnom centru "Enjub"

Vlasnici, preduzetnici i korisnici lokala u Tržnom centru "Enjub", blok 45 u ulici Jurija Gagarina na Novom Beogradu, kao i stanari okolnih zgrada, ne mogu da reše problem sa prvim komšijom, vlasnikom auto-centra "Stojanović - Škoda", koji je metalnom ogradom onemogućio prilaz automobila tržnom centru.

Građani se žale da ne mogu da prođu do autobuske stanice jer je put koji su svakodnevno koristili pregrađen metalnom ogradom. Onemogućen je i prilaz vozilima Hitne pomoći, a svi se nadaju da neće izbiti i neki požar jer vatrogasci ne bi mogli da priđu.

- Postavljanjem ove metalne ograde odvojili su nas od sveta. Presečen je vatrogasni i evakuacioni put za tržni centar. Ovuda ne mogu da prođu ni kola Hitne pomoći, ni komunalne službe, ni vozila za dostavljanje robe. Jednostavno, onemogućen je rad za 360 lokala - kaže nam predsednik asocijacije vlasnika lokala u ovom tržnom centru, Goran Jevremović.

On kaže da su se obraćali raznim inspekcijama, ali ne mogu da reše problem.

- Nije nam preostalo ništa drugo nego da putem pisma o ovome obavestimo predsednika republike Borisa Tadića, ministra za prostorno planiranje Olivera Dulića i gradonačelnika Dragana Đilasa - kaže Jevremović.
Investitor: Imam svu dokumentaciju!

Vlasnik auto-centra "Stojanović - Škoda" u Jurija Gagarina, Miroslav Stojanović, kaže da poseduje upotrebnu dozvolu za lokaciju na kojoj se auto-centar nalazi.

- Parcela o kojoj je reč je u mom privatnom vlasništvu! Deo koji sam ogradio je čak i manji nego što imam pravo po katastarskim knjigama. Za ovih pet godina pre koliko sam ušao u ovaj posao, dolazilo mi je preko 30 inspektora! Više ni sam ne znam ko sve ne. I ništa! Plus, sve sam lepo sredio, ukrasio cvećem, pa mi nije jasno da to nekome može da smeta - kaže Stojanović.

Predsednik opštine Novi Beograd, Nenad Milenković, obišao je ovu lokaciju i u razgovoru sa građanima i sa investitorom zaključeno je, kako kaže, da najveći problem predstavlja to što više ne postoji staza koja se nalazila na neizgrađenom građevinskom zemljištu, a koju su građani koristili kao komunikaciju između centra mesne zajednice i obližnje autobuske stanice.

- Iako to nije u našoj nadležnosti, angažovali smo se da što brže rešimo problem. Investitor objekta je uzeo na sebe da o svom trošku rekonstruiše stazu na nekoliko metara udaljenosti od nekadašnjeg puta i da obezbedi normalnu pešačku komunikaciju. Ti radovi su počeli u petak i biće ubrzo završeni - rekao je za Press predsednik opštine Novi Beograd, Nenad Milenković.

Izvor: Press
Sačuvana

ivke
Administrator
Hero Member

Pogledaj profil WWW
« Odgovor #2 poslato: 09. јун 2011, 09:57:27 »

Par sinoćnih fotki sa twitter-a (hvala @budbk)

Sačuvana

vesnac
Newbie
*

Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: 26. март 2012, 14:00:57 »

Zasto predsednik opstine ne kaze ko mu je dozvolio da kupi toliku parcelu. Covek nije kriv i ocigledno je lepo platio da ima direktan izlaz iz svog objekta na ulicu Jurija Gagarina :-P. Samo od cveca ni traga ni glasa...
Sačuvana
Stranice: [1]
Štampaj
Prebaci se na: